Usta Proje ve Danışmanlık

Tüm Menü

Buluş ve fikirler için yatırımcı bulmak özellikle belirli projeler üzerinde çalışan ve faydalı olabileceğini düşündüğü buluşları olan kişileri yakından ilgilendirir. Bilindiği üzere bugün evlerimizde, iş yerlerimizde ya da hayatın genel alanında kullanılan her şey bir buluştur. Temel olarak bir fikir ortaya çıkar ve sonrasında da bu fikir, buluşa dönüşebilir. Bir fikrin veya da tasarıma dökülen bir buluşun hayata geçirilmesi için de yatırımcı bulunması gerekir.

Yeni Buluş (İcat) Nedir?

Yeni buluş veya da icat konusu genel olarak çok karıştırılır. Birçok kişi hazırlanan bazı projelerin ve tasarıların buluş olduğunu düşünebilir. İcat veya da buluş, insanların hizmetine sunulan ve bu andan itibaren de toplumların kaderini ve işleyişini değiştiren varlıklara verilen isimdir. Bunların hemen ortaya çıkmadığını ve uzun yıllar emek ve çalışmaların gerektiğini sizlere söyleyebiliriz. Her şeyden önce iyi bir araştırma ve geliştirme sürecinin ardından ancak buluşlar ortaya çıkabilir.

Buluş ve Fikirler İçin Nasıl Yatırımcı Bulunur?

Buluşlar için yatırımcı bulmak istediğinizde öncelikle potansiyel yatırımcıların kimler olduğunu bilmeniz gerekir. Herhangi bir alanda yatırımcı bulunmak istendiğinde de aslında ilk olarak üzerinde durulması gereken konu bunlardır. Buluşlar ve fikirler için potansiyel yatırımcılar şöyledir;

  • Üniversiteler: Bu kurumlar ilim ve bilim yuvası olduğu için doğal olarak en çok yatırım desteği alabileceğiniz kurumlardır. Kendi alanlarında geliştirilen buluşlara ve fikirlere büyük destek verdiklerini rahatlıkla söyleyebiliriz.
  • İş Arkadaşları ve Aile Üyeleri: bulmuş olduğunuz fikirler ve buluşlar için kendi yakın çevrenizle bağlantı kurabilirsiniz.
  • Online Yatırım Kanalları ve Girişimci Toplulukları: Hem yatırımcıları hem de girişimcileri bir araya getiren online kanallar vardır. Bu kanallara üye olabilir ve burada yatırımcıları bulabilirsiniz.
  • Melek Yatırımcılar: Melek yatırımcı olarak ifade edilen ve maddi açıdan durumu iyi olan bazı yatırımcılar vardır. Bu kişiler de aynı şekilde aklına yatan bazı projelere destek verebilir.

Buluş ve fikirler için yatırım bulmak ve buluşlarınızı geliştirmek istiyorsanız, bu alanda sizlere sağlanan danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Son derece etkili ve faydalı bir biçimde iyi bir yatırımcı bulabilirsiniz.