Usta Proje ve Danışmanlık

Tüm Menü

IPARD programı kapsamında, yatırım yapan üreticilere ve işletmelere çeşitli bankalardan kredi imkanları sunulur. Bu krediler sayesinde de yatırımları daha fazla güçlenebilir. Bilindiği üzere zaten IPARD projesi, kırsal alanlarda faaliyet gösteren yatırımcılar ve çiftçiler için zaten çok önemlidir. Buna ek olarak, programa dahil olan ve teşvik almayı hak kazanan kişilere krediler konusunda da fazlasıyla destek verilmektedir.

IPARD Programı Kredileri Nasıl Alınır?

IPARD programı kredileri bu programa dahil olan ve bu program kapsamında faaliyet gösteren işletmelere sunulan kredi desteğidir. Avrupa Birliği tarafından hazırlanan program dahilinde kırsal alanlarda faaliyet gösteren üreticilere ve yatırımcılara destek verilmektedir. Bu desteklerden biri de bankalar tarafından uygun faiz ve vadeli krediler verilmesidir. Kredi imkanları sayesinde hem daha iyi üretim yapılmakta hem de yatırımların karşılığı fazlasıyla alınmaktadır.

IPARD desteği sayesinde, sizler de hem önemli teşviklerden hem de bankaların sizlere sunmuş olduğu kredi olanaklarından yararlanabilirsiniz. Bu kredilerin son derece avantajlı ve faydalı olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

IPARD Kapsamında Verilen Kredilerin Özellikleri

IPARD kredileri pek çok önemli özellikleri sayesinde öne çıkar. IPARD kapsamında sunulan bu kredilerin genel özellikleri aşağıdaki gibidir:

  • IPARD programına dahil olan ve bu kapsamda faaliyet gösteren kişilere daha kolay bir biçimde kredi imkanları verilir.
  • Bu krediler, işletmeler ve üreticilere sağlanır.
  • Bankalar, IPARD programı kapsamında sunmuş oldukları krediler için farklı ödeme periyotları sunmaktadır.
  • Daha uygun ve hem yatırımcılar hem de çiftçiler için daha avantajlı kredi koşulları sunulur.
  • IPARD programı kapsamında sunulan kredilerin en önemli özellikleri düşük faiz oranına sahip olmasıdır.

Sizlere pek çok önemli avantaj ve fayda sağlayan IPARD kapsamında sunulan krediler, yalnızca bu kapsamda yapılacak olan projelerde ve faaliyetlerde kullanılmak üzere sunulur. Diğer faaliyetler için kullanımı kesinlikle uygun değildir.

Hangi Banka IPARD Kredisi Veriyor?

Banka IPARD kredisi verme noktasında sizlere yardımcı olmaktadır. Ülkemizde faaliyet gösteren ve sizlere yardımcı olan bankalar vardır. Bu bankalarla görüşme sağladığınızda sizlere uygun koşullarda IPARD kredisi verdiklerini görebilirsiniz. Bu kredi olanakları sayesinde, istediğiniz gibi yatırımlarınızı güçlendirebilirsiniz. Hangi bankaların kredi verdiği ve kredi verme koşullarını öğrenmek için iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca bu konuda araştırma yapmak istediğinizde, bankaların resmi web sitelerine bakabilirsiniz. Buradan da yine sizlere sunulan kredi imkanları hakkında bilgi alabilirsiniz.

IPARD Programından Nasıl Yararlanılır?

IPARD projesi ülkemizde belirli şehirlerde sunulan son derece önemli bir teşviktir. Avrupa Birliği tarafından hazırlanan ve sunulan bu proje sayesinde, kırsal alanların gelişmesi ve çok daha iyi projelerin hazırlanması sağlanır. Sizler de bu projelere dahil olarak kırsal alanlarda daha iyi üretim ve yatırımlar yapabilirsiniz. Sizlere sağlanan olanaklar sayesinde, ayrıca özellikle banka kredilerinden de yararlanabilirsiniz. Banka kredileri ile birlikte de kırsal alanlarda yürütmüş olduğunuz faaliyetleri güçlendirebilirsiniz. Bu projeye dahil olmak ve yararlanmak için tek yapmanız gereken ise başarılı bir başvuru süreci geçirmek olacaktır.

IPARD Programı Danışmanlık Desteği

IPARD programına dahil olmak ve bu desteklerden yararlanmak isteyen kişilerin, mutlaka başvuru sürecini tamamlaması ve bu programa dahil olması gerekir. Bu programa dahil olma sürecinde, danışmanlık desteği alabilirsiniz. Hibe destek programlarından yararlanılmak istendiğinde, özellikle profesyonel danışmanlık desteği gereklidir. IPARD programı danışmanlık desteği, bu alanda tecrübeli ve uzman kişiler tarafından sunulur. Kişiler bu süreçte neler yapılması gerektiği ve özellikle başvuru süreci konusunda sizlere detaylı bilgi verecektir. Sonrasında da sizlere sunulan imkanlar ve özellikle kredi fırsatları ile ilgili olarak yardımcı olacaktır.Bir yanıt yazın