Usta Proje ve Danışmanlık

Tüm Menü

KKYDP programı kırsal alanların kalkındırılmasına yönelik olarak yapılacak olan yatırımların desteklenmesi için verilen teşvikleri kapsar. Kırsal alanlarında kalkındırılması için bu alanlarda yapılan faaliyetlerin artırılması ve yatırım yapılması gerekir. Bir bölgeye ya da faaliyet alanına yapılan yatırımların artırılması için de gerekli teşvikler vardır. Devlet, bu yatırımların artırılması için genel olarak bazı teşvik programları yayınlamaktadır. Bunların mutlaka takip edilmesi ve gerekli durumlarda da başvurulması gerekir.

KKYDP Programı Nedir?

KKYDP programı nedir ve neden bu kadar önemlidir birlikte inceleyelim. Öncelikli olarak kırsal kalkınma yatırım destek programı, kırsal alanlarda yapılacak olan yatırımların desteklenmesi ve bunların teşvik edilmesi için yapılan çalışmalardır. Bu programa dahil olan yatırımlar, devlet desteği alarak artırılmaya ve daha fazla bu alanda yatırım yapılmaya çalışılır. Bu yüzden KKYDP son derece önemli bir programdır.

KKYDP programı
KKYDP programı

KKYDP Programı Başvurusu Nasıl Yapılır?

KKYDP programı başvuru işlemlerini yapmak isteyen kişilerin, öncelikli olarak başvuru için gerekli koşulları sağlayıp sağlamadığını öğrenmesi gerekir. Herkesin bu programlara dahil olamayacağını ve bu desteklerden yararlanamayacağını belirtmemiz gerekir. Bu programlara dahil olmak isteyen kişilerin, öncelikle gerekli koşulları sağlayıp sağlamadığına bakması ve sonrasında da buna göre gerekli mercilerle görüşmesi gerekir.

Kırsal kalkınma yatırım destek programlarına başvurmak istediğinizde, sizlerden istenen evrak ve belgeleri hazırlamanız ve sonrasında da yetkili kurumlara bunları teslim etmeniz gerekir. Bu süreçte herhangi bir sorun yaşamak istemiyorsanız ve sizler de bu desteklerden yararlanmak istiyorsanız, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

KKYDP Kimler İçindir?

KKYDP herkese verilen bir destek değildir. Bu destekten yararlanmak isteyen kişilerin, sadece bazı koşulları yerine getirmesi değil aynı zamanda belirli sınıflara dahil insanlar olması gerekir. Belirlenen yasal kurallar gereği, KKYDP için başvuruda bulunabilecek olan kişiler aşağıdaki gibidir:

  • Başvuru sahipleri öncelikle sadece gerçek ve tüzel kişiler olacaktır. Gerçek ve tüzel kişi olmayanların bu programa başvurması mümkün değildir.
  • Gerçek v e tüzel kişiler, bakanlık tarafından oluşturulan çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olmalıdır. Kayıt olmayanların da son başvuru tarihinden önce kayıt olması gerekir.
  • Yatırım yapacak olan kişiler, mali ve idari bakımdan kamudan bağımsız olmalıdır.
  • Tarımsal amaçlı olarak faaliyet gösteren birlikler ve kooperatifler, tüzel kişilik olarak başvuruda bulunabilir.

Kırsal Kalkınma Yatırım Destek Programı

Kırsal kalkınma yatırım destek programı sayesinde, kırsal alanlarda yapılacak olan tüm faaliyetler ve çalışmalar devlet kanalıyla desteklenmektedir. Bu alanlarda yapılacak olan çalışmaların desteklenmesi ile birlikte birçok kişi için aslında kırsal alanlarda istihdam fırsatları da yaratılmaktadır. Sizler de bunlardan yararlanmak ve kırsal alanlarda yapacağınız yatırımların daha etkili sonuçlanmasını sağlamak istiyorsanız, bu programlara dahil olabilirsiniz. Kırsal kalkınma yatırım destek programı ülkemizde pek çok ilde verilen ve pek çok çiftçinin yararlanabildiği son derece önemli ve etkili çalışmalardır. Sizler de bunlara dahil olmak ve sorunsuz bir biçimde yatırımlarınız için teşvik almak istiyorsanız, alacağınız danışmanlık desteği ile birlikte süreci son derece başarılı hale getirebilirsiniz.

KKYDP Programı Danışmanlığı

Kırsal kalkınma yatırım destek programlarına dahil olmak isteyen kişiler için, bu sürecin yönetilmesi sırasında verilen ve son derece etkili olan danışmanlık hizmetleri vardır. Alınan danışmanlık hizmetleri sayesinde, aslında bu programlara dahil olmak için yapılması gerekenler ve süreç boyunca gerekli profesyonel destek belirlenir. Kırsal kalkınmanın desteklenmesinde, özellikle iyi bir firma yardımı ile başvuru yapmanız daha iyi olacaktır. KKYDP programı danışmanlığı sizlere son derece avantaj ve fayda sağlayacaktır. Bu yüzden bu programlara dahil olmak için sizler de danışmanlık desteği alabilirsiniz.

Kırsal kalkınma destekleri için başvuru yapmak isterseniz bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.Bir yanıt yazın