Usta Proje ve Danışmanlık

Tüm Menü

TKDK Kocaeli gibi şehirlerde tarım ve kırsal alanların desteklenmesi ve çok daha modern işletme tesisleri kurulması için teşvikler veren kurumdur. Ülkemizde çokça bilinen IPARD programı da TKDK kapsamında sunulan bir destektir. Ülkemizde tarım alanları başta olmak üzere kırsal alanlarda yapılan tüm faaliyetlerin desteklenmesi gerekir. Bu amaçla verilmesi gereken destekler de TKDK aracılığıyla gerçekleştirilmektedir.

TKDK Destekleri Nelerdir?

TKDK yani Tarım ve Kırsal Kalkınma Destekleme Kurumu, tarım ve kırsal alanların kalkındırılmasına yönelik birçok farklı program hazırlar. Destekler genel olarak tarım ve kırsal alanlarda yatırım yapmak isteyen, bu alanların daha modern tesislerle donatılması ve bu şekilde üretim yapılması için destek verilir. TKDK kapsamında hazırlanan programlar ve destekler aşağıdaki gibidir:

IPARD Programı

Tarım ve kırsal kalkınma amacıyla Avrupa Birliği tarafından hazırlanan bu program, kırsal alanlarda yapılan faaliyetlerin Avrupa standartlarına yaklaşması amacıyla verilen desteklerdir.

Hayvancılık Destekleri

Hayvancılık sektörü için TKDK tarafından hazırlanan ve hayvancılıkla uğraşan ve bu alanda yatırım yapmak isteyen kişilere verilen destektir. Kırmızı et üretimi, süt sığırcılığı ve küçükbaş hayvancılık alanında yapılan faaliyetler desteklenmektedir.

Bitkisel Üretim Destekleri

Bitkisel ürünlerin üretim faaliyetlerinde verilen destekleri kapsar. TKDK tarafından özellikle çiftçilere verilen bu destekler; tarımsal mekanizasyon, sera yatırımları, sulama sistemleri gibi faaliyetler için destek verilir.

TKDK Kocaeli Destekleri Nelerdir
TKDK Kocaeli Destekleri Nelerdir

Kırsal Turizm Destekleri

Kırsal alanlarda yapılacak olan konaklama ve alt yapı inşaat alanları ve etkinliklerin düzenlenmesine yönelik yapılacak olan faaliyetlere ve yatırımlara gerekli teşvikler verilir.

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı

Kırsal alanlarda yapılacak olan faaliyetlerin artırılması ve küçük işletmelerin geliştirilmesi için verilen desteklerdir. Bu amaçla krediler ve hibe destekleri verilir.

Tarım ve kırsal kalkınmayı destekleme kurumu aracılığıyla son derece önemli destekler sağlanır. Bu programlardan herhangi birine dahil olmak ve bu desteklerden yararlanmak istiyorsanız, başarılı bir başvuru süreci geçirmeniz gerekir.

Kocaeli İçin TKDK Destekleri Var Mı?

TKDK destekleri ülkemizde pek çok şehirde verilmektedir. Kocaeli de bunlardan biridir. Bölgede yapılacak olan kırsal ve tarımsal alanların geliştirilmesine yönelik yatırımlarda bölge için sorumlu olan TKDK yetkilileri yardımcı olur. Bölgenin yapısına uygun olarak geliştirilen projelerin desteklenmesi ve bu projelerin hayata geçirilmesi için hizmet sağlanır. Sizler de Kocaeli bölgesinde etkili bir proje hayata geçirmek ve bunun için gerekli teşvikleri almak istiyorsanız, başarılı bir başvuru süreci geçirebilirsiniz.

Kocaeli İçin TKDK Başvuruları Nasıl Yapılır?

Kocaeli TKDK başvuruları standart olarak yapılan kırsal kalkınma destekleri ile benzerlik gösterir. Kırsal kalkınma programlarına dahil olmak isteyen kişilerin, öncelikle iyi bir projeye ihtiyacı vardır. Kırsal ve tarımsal alanlarda yapılacak olan çalışmalar için bir proje hazırlanmalı ve bu projeler de yetkili kurumlara sunulmalıdır. Kocaeli TKDK devlet teşvik danışmanlık desteği ile birlikte nasıl bir proje hazırlamanız gerektiği ve tam olarak süreci nasıl yönetmeniz gerektiği konusunda detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. TKDK desteklerine başvuru sürecinde sizleri nelerin beklediği konusunda da ayrıca genel olarak bilgilendirilirsiniz.

TKDK Kocaeli Danışmanlık Hizmeti

TKDK Kocaeli desteklerinden yararlanmak ve genel olarak alınan hazırlanan destek programları hakkında bilgi sahibi olmak için danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Sizlere sağlanacak olan danışmanlık desteği sayesinde, bu süreç hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Usta Danışmanlık, sizlere TKDK destekleri hakkında genel olarak bilgi vermekte ve başvuru süreci ile ilgili sizlere yardımcı olmaktadır. TKDK Kocaeli danışmanlık destekleri için istediğiniz zaman iletişime geçebilir ve merak ettiğiniz tüm konularda gerekli desteği alabilirsiniz. Sizlere sorunsuz bir biçimde gerekli destek sağlanacaktır.1 Yorum

Bir yanıt yazın