Usta Proje ve Danışmanlık

Tüm Menü

TKDK Sakarya ili başta olmak üzere birçok bölgede destek veren bir kurumdur. TKDK genel olarak tarım ve kırsal alanlarda yapılan faaliyetler için destek veren bir kurumdur. IPARD projesi kapsamında yer alan bu kurum, tarım ve kırsal alanlarda yapılan bazı faaliyetlerin desteklenmesi için verilen teşviklerdir. Tarım ve kırsal alanlar için yapılan faaliyetlerin desteklenmesi ve yapılan çalışmaların daha verimli hale gelmesi için mutlaka bu desteklere gereksinim duyulacaktır.

TKDK Nedir?

TKDK Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun kısaltmasıdır. Ülkemiz bir tarım ülkesidir ve bu alanda yapılacak olan tüm faaliyetlerin sürdürülebilir olması gerekir. TKDK tarım ve kırsal alanlarda yapılacak olan faaliyetlerin sürdürülebilir olması ve artırılması için kredi ve hibe desteği verir. Bu destekler sıklıkla tarım, hayvancılık ve gıda işleme gibi alanlarda verilir. Bu alanlarda hizmet veren küçük ve orta ölçekli işletmelere gerekli destek verilir. Ülkemizde pek çok ilde verilen bu destek içinde Sakarya ilimiz de dahildir. Sakarya bölgesinde yaşayan ve bu bölgede kırsal alanlara yönelik olarak çalışma gerçekleştirecek olan işletmeler, TKDK’ya başvurmalıdır.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Neden Destek Verir?

Tarım ve kırsal kalkınmayı destekleme kurumu Türkiye’de özellikle tarım ve hayvancılık alanında faaliyet gösteren işletmelerin, sürdürülebilir olması ve çalışmaların modernizasyonunun sağlanması ve daha az enerji tüketimi ile daha verimli çalışması için verilen destektir. Buna ek olarak ülkemizde çok sık karşılaşılan bir sorun olan alt yapı eksikliklerinin giderilmesini sağlamak için verilen teşviktir. Ülkemizde kırsal alanlarda yerleşim birimlerinin geliştirilmesi ve kırsal alanlarla şehirler arasındaki gelişmişlik seviye farkının azaltılması için verilir.

Kimler TKDK Desteklerine Başvurabilir?

TKDK destekleri için birçok kişi başvurabilir. Bu kişiler arasında aşağıdaki kişiler yer alır:

  • Çiftçiler
  • Hayvancılıkla uğraşan kişiler
  • Gıda işleme tesisleri
  • Turizm işletmeleri

Yukarıda belirttiğimiz kişiler, gerekli şartları tamamlayarak uygun bir şekilde başvuruda bulunabilecektir. TKDK tarafından verilen ilanlar takip edilir ve doğru zamanda başvuru yapılabilir.

TKDK Sakarya Destekleri Nelerdir
TKDK Sakarya Destekleri Nelerdir

Sakarya İçin TKDK Başvuruları Nasıl Yapılır?

Sakarya TKDK başvuruları için öncelikle sizlerden istenen koşulları sağlayıp sağlamadığınız ve nasıl başvurmanız gerektiğini bulmanız gerekir. Bu amaçla hem danışmanlık hizmeti alabilir hem de TKDK başvuru koşullarını bizzat resmi web sitelerinden öğrenebilirsiniz. Devlet teşvik ve destekleri hakkında bilgi almanın en kolay ve hızlı yollarından biri kesinlikle danışmanlık hizmeti almaktır. Alınacak olan devlet teşvik danışmanlık hizmetleri sayesinde başvuru sürecinde neler yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Sakarya TKDK başvuruları ile ilgili net bir bilgi almak için TKDK resmi web sitesi ziyaret edilebilir ya da Sakarya TKDK il müdürlüklerine başvuru yapılabilir. Bunlarla uğraşmak ve zaman kaybetmek istemiyorsanız da danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Sizlere sağlanacak olan desteklerle birlikte kısa sürede hem başvuru için uygun olup olmadığınızı hem de nasıl bir proje ile bu desteklerden yararlanabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

TKDK Sakarya Danışmanlık Hizmeti

TKDK Sakarya desteklerinden yararlanmak için sizlere sağlanan danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Alacağınız danışmanlık hizmeti ile birlikte başarılı ve profesyonel bir biçimde başvuru süreci geçirebilirsiniz. Devlet teşvik ve destekleri için genel olarak başarılı bir başvuru süreci geçirilmesi gerekir. Alınan danışmanlık desteği sayesinde, başvuru sürecini çok daha başarılı bir biçimde yürütebilir ve sonrasında da

TKDK Sakarya danışmanlık hizmetler için, sizlere yardımcı olacak ve bu süreçte yanınızda olacak önemli bir destek istiyorsanız, Usta Danışmanlık sizlere yardımcı olacaktır. Alanında uzman kişiler sayesinde, kısa sürede başvurunuzu tamamlayabilir ve kısa sürede sizlere sağlanan desteklerden yararlanabilirsiniz.



3 yorum

Bir yanıt yazın