Usta Proje ve Danışmanlık

Tüm Menü

Türkiye ve Avrupa Birliği Arasında Şehir Eşleştirme Hibe Programı-II: Yeşil Bir Gelecek İçin Eşleştirme Teklif Çağrısı

Türkiye ve Avrupa Birliği Arasında Şehir Eşleştirme Hibe Programı-II: Yeşil Bir Gelecek İçin Eşleştirme Teklif Çağrısı” 10 Aralık 2021 tarihinde çağrıya çıkmıştır.

Proje Hedefi:

Türkiye’deki ve Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerdeki yerel yönetimler arasında çevre ve iklim değişikliği ile ilgili alanlarda uygulanacak projeler vasıtasıyla sürdürülebilir ve kalıcı kurumsal yapılar tesis edilmesi

Proje Bütçesi:

Asgari hibe miktarı 60.000 AVRO,  azami hibe miktarı  100.000 AVRO’dur. Uygun maliyetler toplamı asgari %50 ile azami %90 arasında olmalıdır.

Türkiye’den belediyeler, il özel idareleri, yatırım izleme ve koordinasyon başkanlıkları ile AB üyesi ülkelerden yerel yönetimlerin işbirliği içerisinde geliştirebilecekleri projelere, en az 60 bin avro, en fazla 100 bin avro hibe desteği sağlanacaktır.

Projenin Önceliği:

Türkiye’deki ve AB üyesi ülkelerdeki yerel yönetimler arasında kardeş şehir ilişkilerini ve yerel yönetimlerin AB bütünleşme sürecindeki rollerini iklim değişikliği ve çevre alanlarında çalışmalar yaparak güçlendirmeyi amaçlayan projelere öncelik verilecektir.

Son Başvuru Tarihi: –

 

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.Bir yanıt yazın