Usta Proje ve Danışmanlık

Tüm Menü

Yatırım teşvik belgesi için gerekli evraklar nelerdir sorusunun cevabı, bu belgeyi almak isteyenler için çok önemlidir. Çünkü başvuru sürecinde, yetkililere bu belgelerin eksiksiz olarak teslim edilmesi gerekir. Bu belgelerin teslim edilmemesi halinde zaten başvurunuz olumlu olarak onaylanmayacaktır. Bunun olmasını istemiyorsanız ve yatırım teşvik belgesi başvurularınızın olumlu sonuçlanması için hem gerekli evrakları hem de başvuru şartlarını mutlaka bilmeniz gerekir.

Yatırım Teşvik Belgesi Evrakları Nelerdir?

Yatırım teşvik belgesi evrakları nelerdir sorusuna cevap vererek başlamak en iyisi olacaktır. Sonuç olarak başvuru sürecindeki en önemli konu doğal olarak gerekli evraklardır. Yatırım teşvik belgesi almak isteyenlerin tamamlaması ve başvuruda teslim etmesi gereken belgeler aşağıdaki gibidir:

  • Yatırımı yapacak olan kişiye ait ilzama ve temsiye yetkili kişiler tarafından imzalanan başvuru dilekçesi
  • Gerçek ve tüzel kişiliğe sahip olan limited şirketlerin imza bildirisi
  • Yatırımcı tarafından noter tasdikli imza listesi
  • Destek için kullanılacak olan makinelerin ve teçhizatların listesi
  • İmzalı ve kaşeli yatırım bilgi formu
  • Hazır halde bulunan beyanname
  • Yapılacak olan çalışmalar için fizibilite raporu

Yatırım Teşvik Belgesi Şartları Nelerdir?

Yatırım teşvik belgesi şartları arasında sayılabilecek pek çok durum vardır. Her şeyden önce bu belgeyi almak isteyen kişilerin belirtilen sektörlerde ve iş kollarında yatırım yapması ya da yatırım yapacağını belirtmesi gerekir. Buna ek olarak belgeyi alabilecek kişiler arasında bulunması gerekir. Sadece belgeyi alım sürecinde değil aynı zamanda sonrasında belgenin kullanımı sırasında da aynı şekilde bazı şartların yerine getirilmesi gerekir. Ancak bunların karşılanması ile birlikte yatırım teşvik belgesine sahip olmanız da mümkün olacaktır.

Yatırım teşvik belgeleri yatırımcılara birçok önemli fayda ve avantaj sağlar. Bu yüzden de birçok kişi bu belgeyi almak için çalışmaktadır. Bu belgeye sahip olan kişilerin elde ettikleri olanaklar ve imkanlar sebebiyle zamandan ve maliyetten tasarruf sağladıklarını belirtmemiz gerekir.

Yatırım Teşvik Belgesi Alan Firmalar

Yatırım teşvik belgesi alan firmalar için bundan sonraki süreçte hem yapılacak olan faaliyetler çok daha kolay hem de oldukça uygun maliyetlidir. KDV indirimleri ve istisnaları sağlandığı için buradan elde edilen kar, yatırım için daha verimli kullanılır. Bu yüzden de zaten birçok kişi için yatırım teşvik belgesi almak çok önemli ve gereklidir. Sizler de bu belgeyi almak ve sizlere sağlayacağı avantajlardan yararlanmak istiyorsanız, belge için gerekli şartları yerine getirebilir ve istediğiniz gibi bu belgenin sağladığı avantajlardan fazlasıyla yararlanabilirsiniz.

Bu belgeyi alan kişilere sağlanan avantajların yanında ayrıca birçok sorumluluk da söz konusu olacaktır. Sonuç olarak sizlere bu belge, yatırım teşvik edilmesi ve çok daha iyi bir biçimde yatırım tapılması için verilir. Bu yüzden de başvuru sırasında yapılan tüm beyannamelerin mutlaka yerine getirilmesi gerekir.

Yatırım Teşvik Danışmanlığı

Yatırım teşvik danışmanlığı bu belgenin alım sürecinde sizlere yardımcı olabilecek en önemli konulardan biridir. Çünkü bu belgenin alım sürecinde ne yapmanız veya da ne yapmamanız gerektiği konusunda sizlere yol gösterici olur. Başarılı bir başvuru süreci geçirmeniz ve sonrasında da belgenin kullanımına ilişkin olarak danışmanlık edilmesi konusunda yardımcıdır. Alanında uzman danışmanlarla yapacağını görüşmelerde sizlere zaten merak ettiğiniz tüm soruların cevapları verilecektir.

Yatırım teşvik danışmanı bulmak ve hizmet almak istiyorsanız, sizlere önemli bir tavsiyede bulunmak isteriz. Usta Danışmanlık başta yatırım teşvik belgesi olmak üzere sizlere daha birçok destek ve teşvik programında destek olmaktadır. İhtiyacınız olduğu anda başvurabilir ve başvuru sürecinde profesyonel ve etkili destek alabilirsiniz.Bir yanıt yazın