Usta Proje ve Danışmanlık

Tüm Menü

Yatırım teşvik danışmanlarının görevleri ve sizlere yatırım teşvik belgesi alım sürecinde nasıl destek verdikleri hakkında bilgi vermek istiyoruz. Yatırım teşvik belgesi ve genel olarak yatırımlara yönelik olarak verilen teşviklerin nasıl alınacağı önemlidir. Bu belgelerin alım sürecinde, sizlerde başarılı bir başvuru sürecini tamamlamanız istenir. Ne kadar sorunsuz ve profesyonel bir süreç geçirirseniz de o kadar iyi olacaktır. Bu aşamada da sizlere yardımcı olacak olan, alanında uzman yatırım teşvik danışmanı bulmaktır.

Yatırım Teşvik Danışmanı Kimdir?

Yatırım teşvik danışmanı yatırım teşvik belgesi almak isteyenlere yardımcı olan ve süreci kendisi adına yöneten kişilerdir. Yatırım teşvik programlarına dahil olmak isteyen pek çok kişi vardır. Bu kişiler için en önemli aşamalar ise başvurudur. Kişiler etkili ve uygun bir başvuru süreci geçirdikten sonra, devlet tarafından gerekli tüm işlemleri yürütmeye devam eder. Bu süreç boyunca da alanında uzman ve tecrübeli danışman sizlere erekli tüm destekleri sunar. Sonuç olarak yatırım teşviklerini almanız ve sonrasında da en iyi şekilde kullanmaya başlamanız sağlanır.

Yatırım Teşvik Danışmanlarının Görevi

Yatırım teşvik danışmanlarının görevi ve sizlere bu süreçte vermeleri gereken hizmetler neler, mutlaka bilmeniz gerekir. Ancak böyle doğru danışmanlarla çalışıp çalışmadığınızdan emin olabilirsiniz. Genel olarak iyi bir yatırım teşvik danışmanının izlere vereceği hizmetler aşağıdaki gibidir:

 • Kişilerin ve yatırım konularının, yatırım teşvik belgesi için uygun koşulları sağlayıp sağlamadığına bakmak
 • Yatırım teşvik belgesi kapsamına alınabilecek olan giderleri tespit etmek
 • Yatırım teşvik belgesinde kullanılmak üzere fizibilite raporu hazırlamak
 • Yatırım teşvik belgesi için gerekli başvuruları hazırlamak ve işlem yapmak
 • Yatırım teşvik belgesi kapsamında yer alan harcamaların yapılmasını sağlamak
 • Yapılan harcamalar için gerekli faturaların kesilmesi ve sisteme bunların girilmesini sağlamak
 • Yatırım teşvik belgesi kapsamına giren KDV istisnalarının yapılması
 • Gümrükten çekilecek olan makine ve teçhizatların, yatırım teşvik belgesi kapsamında yapılmasını sağlamak
 • Yatırım teşvik belgesinin revize işlemlerinin yapılması
 • Yatırım teşvik belgesinin süresinin uzatılması gerektiğinde bunu yapmak
 • Yatırım teşvik belgesi kapatma veya da tamamlama işlemlerini yapmak, yatırım teşvik danışmanlarının görevleridir.

Yatırım Teşvik Danışmanı Nasıl Bulunur?

Yatırım teşvik danışmanı bulma sürecinde dikkat etmeniz gereken son derece önemli durumlar vardır. Öncelikle sizlere bu alanda hizmet verecek deneyime ve uzmanlığa sahip olmaları gerekir. Tüm bunların olması halinde sizlere gerekli destek sağlanacaktır. Buna ek olarak özellikle yatırım teşvikleri konusunda daha önceden yapmış oldukları çalışmaları görmeniz gerekir. Böylece sizden önce kimlerle çalıştıklarını ve insanlara nasıl destek verdiklerini çok daha iyi görebilirsiniz.

En İyi Yatırım Teşvik Danışmanı

Yatırım teşvik danışman olarak görev alan ve sizlere süreç boyunca son derece etkili bir biçimde yardımcı olacak birini arıyorsanız, sizlere bazı önerilerde bulunabiliriz. Yatırım teşviklerinden yararlanma ve sorunsuz bir süreç geçirme konusunda sizlere destek verebilecek son derece önemli ve başarılı birçok firma vardır. Bunların arasında Usta Danışmanlık hem sahip olduğu uzman kadro hem de tecrübesi ile öne çıkar. Sorunsuz ve başarılı bir biçimde başvuru süreçlerini tamamlamanızı ve sorunsuz olarak da yatırım teşvik belgenizi kullanmanızı sağlar. Bu yüzden de gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Yatırım Teşvik Danışmanı Ücretleri

Yatırım teşvik danışmanı ücretleri alacağınız danışmanlık hizmetlerinin kapsamına göre belirlenir. Bazen sadece başvuru süreci ile ilgili olarak destek alınır bazen ise yatırım teşvik belgesi alındıktan sonra ki süreç için de destek alınır. Tüm bunlar dikkate alınarak sizlerden talep edilecek olan ücretlendirmenin detayları da belli olacaktır.Bir yanıt yazın