Usta Proje ve Danışmanlık

Tüm Menü

IPARD projesi nasıl hazırlanır ve verilen bu önemli destekten nasıl yararlanılır, gelin birlikte inceleyelim. Tarım ve hayvancılık alanında faaliyette bulunan kişileri yakından ilgilendiren ve son derece önemli olan bu destek için iyi bir proje hazırlanması gerekir. Proje hazırlanma sürecinde de kişilerin dikkat etmesi gereken bazı önemli noktalar vardır.

IPARD Projesi Nedir?

IPARD projesi tarım ve hayvancılık alanında verilen teşvikten yararlanmak isteyen kişilerden istenen çalışmadır. Avrupa Birliği tarafından hazırlanan ve şehir ile kırsal bölgeler arasındaki gelişmişlik farklarının azaltılması için verilen bu destek, son derece önemlidir. Bu destekten yararlanmak isteyen yatırımcıların proje hazırlaması gerekir. Doğru projenin hazırlanması ve yetkililere teslim edilmesi ile birlikte destekten yararlanmak da mümkün olur. Bu süreçte neler yapılması gerekir ve nasıl bir proje gereklidir sizlere bilgi vermek istiyoruz.

IPARD Proje Hazırlama Süreci

IPARD projesi hazırlama sürecinde sırasıyla yapılması gereken önemli işlem adımları vardır. Bunlar sırasıyla ve dikkatli bir biçimde tamamlandığında, kişilere gerekli destekler de sağlanır. Bu süreçte özellikle üzerinde durulması gereken önemli noktalar şöyledir;

  • Öncelikle proje fikrinin oluşturulması gerekir. Belirlenen projenin doğal olarak IPARD kapsamında desteklenen konular arasında yer alması gerekir.
  • Bu destekten yararlanmak için uygun bir yatırımcı olup olmadığınızı kontrol edin. Bu noktada özellikle sizlere sunulan şartları yerine getirip getirmediğiniz noktasında dikkatli olun.
  • Yapılacak olan yatırımlarla ilgili olarak araştırmaların yapılması ve özellikle de uygun teknolojilerin seçilmesi gerekir.
  • Gerekli belgeleri hazırlamanız gerekir. Yatırımcılardan bu süreçte bazı belgeler istenir ve bunların mutlaka gerekli şekilde tamamlanması gerekir.
  • Teknik özellikler konusunda gerekli çalışmaların yapılması ve projelerin hazırlanması gerekir.
  • Mimari ve statik projelerin hazırlanması, alınacak olan hizmetlerle ilgili olarak şartnamelerin hazırlanması, inşaat, makine ve ekipmanla ilgili olarak ihalelerin yapılması, uygun tekliflerin belirlenmesi, iş planlarının hazırlanması ve başvuru paketlerinin oluşturulması gibi konularda çalışma yapılması gerekir.

IPARD Proje Danışmanı

IPARD proje danışmanı hizmetleri ile sizler de en iyi ve uygun projeleri hazırlayabilirsiniz. IPARD desteğinden yaralanmak sizlere büyük fayda sağlar. Bu yüzden de bu destek için uygun olduğunuzu, yetkili kurumlara kanıtlamanız gerekir. Kanıtlama sürecinde hazırlamanız gereken proje için de profesyonel destek alabilirsiniz.

 

Yatırımlarınızı doğru adımlarla sürdürmek için bizimle iletişime geçin.1 Yorum

Bir yanıt yazın