Usta Proje ve Danışmanlık

Tüm Menü

Kırsal kalkınma ajansı doğrudan finansman desteği bölgesel olarak faaliyet göstermek isteyen kişileri yakından ilgilendirir. Yapılan faaliyetler için doğrudan finansal destek sağlanır. Bu desteklerden yararlanmak isteyen kişilerin, kırsal yatırım ajansları ile görüşmesi ve bunların belirlemiş olduğu koşullar gereği de başarılı bir başvuru süreci geçirmesi gerekir.

Doğrudan Finansman Desteği Nedir?

Doğrudan finansman desteği adından da anlaşılacağı üzere yapılacak olan faaliyetler için sağlanacak olan doğrudan finans desteği verilmesidir. Kırsal kalkınma ajansları aslında direkt olarak teşvik ve destek vermemektedir. Ancak bu ajanslara ayrılan belirli fonlar vardır. Bunların kullanılması ve gerekli projelere destek verilmesi amacıyla çalışmalar yapılır. Gerekli projeler için doğrudan finansman desteği de sağlanabilmektedir. Bu desteklerden yararlanmak isteyen kişilerin izse belirli koşulları yerine getirmesi gerekecektir.

Kırsal Kalkınma Ajansı Desteğine Kimler Başvurabilir?

Kırsal kalkınma ajansı desteklerine herkes başvuramamaktadır. Bu destekten yararlanmak isteyen kişilerin bazı koşulları yerine getirmesi gerekir. Bu koşullar aşağıdaki gibidir:

  • Gerçek kişiler sözleşme sırasında işletme olarak tescil edildiklerinde
  • KOBİ tanımına göre gerçek ve tüzel kişiler
  • Kooperatifler
  • Organize Sanayi Bölgesi Müdürlükleri
  • Belediyelere bağlı olan ancak kâr amacı gütmeyen şirketler
  • Tüzel kişiler
  • Üniversite rektörlükleri, bu rektörlüklere bağlı araştırma merkezleri, meslek yüksekokulları ve meslek liseleri
  • Sivil toplum kuruluşları
  • Tarımsal amaçlı kurulan kooperatifler
Kırsal Kalkınma Ajansı Doğrudan Finansman Desteği
Kırsal Kalkınma Ajansı Doğrudan Finansman Desteği

Kırsal Kalkınma Ajansı Başvuru Nasıl Yapılır?

Kırsal kalkınma ajansı başvurusu yapılmak istendiğinde, bulunduğunuz bölgede görevli olan kırsal kalkınma ajanslarının web sitesini ziyaret etmeniz gerekir. Burada kılavuzlar yer almakta ve nasıl başvuru yapacağınız belirtilmiştir. Mutlaka başvuru öncesinde bunları incelemeli ve uygun bir biçimde başvuru sürecini tamamlamalısınız. Kırsal kalkınma ajansı başvurularının yapılma sürecinde işinizi kolaylaştırmak ve nasıl başvuru yapılması gerektiğini öğrenmek için danışmanlık desteği alabilirsiniz. Alacağınız danışmanlık desteği sayesinde, kırsal kalkınma ajanslarına ilişkin olarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Kırsal kalkınma ajansı olarak görev alan yerler, bölgesel kalkınmanın sağlanması amacıyla uygun projelerin desteklenmesi üzerine çalışır. Bu alanda hazırlanan projeler, ne kadar bölgesel kalkınmayı destekler ve yardımcı olursa o kadar çok destek alınması muhtemel olacaktır.

Kırsal Kalkınma Ajansı Destekleri Nelerdir?

Kırsal kalkınma ajansı destekleri hakkında mutlaka bilgi alınması ve araştırma yapılması gerekir. Bu ajanslar temel olarak vermiş oldukları desteklerle birlikte insanların aslında orada daha fazla yatırım ve faaliyet yürütmesini sağlar. Tüm bunların temel amacı, bölgenin daha iyi kalkınması ve başarılı bir biçimde aslında diğer bölgelerle arasındaki gelişmişlik farklarının azaltılmasıdır. Bu amaca yönelik olarak hem destek verilir hem de kurumlar arasında köprü görevi görülür.

Kırsal kalkınma ajansları, başvuru sahiplerinin özellikle projelerini dikkatli bir biçimde incelemektedir. Başvurular dikkatli bir biçimde incelendikten sonra, en uygun ve olması gereken proje gerekli desteği görmektedir.

Kırsal kalkınma Ajansı Danışmanlık Hizmetleri

Kırsal kalkınma ajansı ile ilgili yapmak istediğiniz her çalışma ve proje için danışmanlık desteği alabilirsiniz. Kırsal alanların gelişmesi üzerine çalışmalar yürüten ajans, bu süreçte aslında bölgenin en iyi kalkınmasını ve gelişmesini sağlayacak olan kişilere gerekli destekleri vermek isteyecektir. Bu amaçla da kişilerden projelerini hazırlamalarını ve sunmaları istenir. Tüm bu süreci sorunsuz olarak yürütmek isteyen başvuru sahipleri, mutlaka danışmanlık hizmeti almalıdır.

Kırsal kalkınma ajansı danışmanlığı ile kırsal kalkınma ajanslarına dair merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarına ulaşabilirsiniz. Genel olarak devlet teşvik sistemlerinden yararlanmak istediğinizde, başvuru süreçlerinin yönetilmesi için kişilerin alanında uzman kişilerden danışmanlık desteği alması gerekir. Alınan danışmanlık desteği sayesinde, bu süreci çok daha iyi bir biçimde yönetilmesi sağlanmaktadır.Bir yanıt yazın